ksiazka tytuł: Komisja Nadzoru Finansowego w systemie finansowym Polski w latach 2006-2016 autor: Kraś Ireneusz
DOSTAWA WYŁĄCZNIE NA TERYTORIUM POLSKI

FORMY I KOSZTY DOSTAWY
  • 0,00 zł
  • 0,00 zł
  • 9,50 zł
  • 12,50 zł
  • 0,00 zł
  • Od 9,90 zł
  • Od 11,00 zł
  • 0,00 zł
  • Od 6,90
  • Od 9,90

Komisja Nadzoru Finansowego w systemie finansowym Polski w latach 2006-2016

Wersja papierowa
Wydawnictwo: Aspra
ISBN: 978-83-7545-831-2
Format: 16.7x24.2
Liczba stron: 322
Oprawa: Twarda
Wydanie: 2018 r.
Język: polski

Dostępność: aktualnie niedostępny
49,00 zł
Powiadom, gdy będzie dostępny
 
Powiadomienie o dostępności towaru
Obrazek ochronny
 

Publikacja Format Wydanie Cena
eKsiążka pdf 2018 r. 49,00 zł
 
 

Praca Pana Profesora UJK dr. hab. Ireneusza Krasia łączy w sobie refleksje politologiczne, prawne i ekonomiczne, co jest zadaniem trudnym, wymagającym istotnego przygotowania w zakresie każdej ze wspomnianych dziedzin. Autor publikacji bardzo dobrze poradził sobie z zadaniem połączenia wspomnianych refleksji tworząc dzieło o klarownym wywodzie i o znaczącej wartości informacyjnej. […] W swojej pracy Autor wskazuje na istotny mechanizm legitymizacji KNF, co jest z pewnością ważnym Jego wkładem do dorobku nauki w zakresie badań polskiego systemu finansowego, a w tym systemu nadzoru. Jest tak tym bardziej, że w tym miejscu analiza nie jest gołosłowna albo niejasna, lecz porusza się w granicach przyjętych konwencji terminologicznych. Tak solidne ujęcie legitymizacji jest rzadko spotykane w literaturze, w której w ogóle pojęcie „legitymizacji” jest przywoływane jako jedno z pojęć dla poszczególnych prac nie zasadniczych.
Z recenzji prof. zw. dr. hab. Artura Nowaka-Fara, Dyrektora Instytutu Prawa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Wybór przez Autora zagadnienia badawczego, polegającego na podjęciu analizy pozycji ustrojowej KNF w polskim systemie finansowym, jest bardzo ważny i niezwykle aktualny. […] Uwagę w pracy zwraca bardzo dobre poruszanie się przez Autora w zagadnieniach prawnych, jak i stricte ekonomicznych i finansowych. Taka interdyscyplinarność przybliżonej materii świadczy o dużej wiedzy Autora oraz posiadanej umiejętności korzystania z literatury dla różnych dziedzin nauki – i jest niewątpliwym walorem pracy. Książkę Pana prof. nadzw. dr. hab. Ireneusza Krasia cechuje rzetelność i gruntowność opracowania, dodatkowo wzmocnione precyzją i jasnością w formułowaniu treści. Oparta została na starannie zgromadzonej literaturze i bazie źródłowej.
Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Piotra Zapadki, Kierownika Katedry Prawa Finansowego i Ekonomii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie